IB Nedir ? ( International Baccalaureate - Uluslararası Bakalorya )

IB ( International Baccalaureate - Uluslar Arası Bakalorya ) sistemi dünya çapında kalitesi kabul edilmiş öğrencilerin becerileri ve ilgi alanlarına yönelik bir eğitim sistemidir.
Dünya da Bakalorya ( Olgunlaştırma) Sistemini ilk ülkelerden biri Türkiye iken bu sistem 1970 lerden sonra ülkemizden kaldırılmıştır. IB sistemi öğrencinin kendi ilgi alanların en iyi şekilde yetişmesini sağlamaktır. 
Örneğin TIP ve TIP ile ilgili bir bölüm okumak isteyen öğrenci yüksek seviye ( High Level) HL  Biyoloji ve HL Kimya alarak kendini bu eğitime hazırlamaktadır.  IB formatında Biyoloji ile Deney Düzeneklerini ve Yaptığı Deneye Raporları hazırlamaktadır.  IB bu açılardan uygulamaya dayalı bir eğitimdir.
Eğer İşletme ve Ekonomi Bölümü istiyorsa HL Math , HL Econ HL Business , HL ITGS gibi alarak kendini bu alanda hazırlıyor. Uygulamalı eğitimler alıyor.
Mühendislik ise örneğin Bilgisayar veya Elektronik ise HL MATH , HL Physics , HL Computer Science dersleri alıyor.

Ayrıca kendi sosyal alanlarını , kişisel gelişimlerini artıran bir programdır. Akademik yazı, akademik okuma , akademik düşünce, bilgi kuramı , araştırma , sosyal sorumluluklar, staj gibi alanlarıda öğrenci tamamlamak zorundadır.

IB Neden Önemli

Aşağıdaki tablo öğrencilerimize Dünya nın en iyi üniversitelerinden gelen başvuru ve değerlendirme kriterleri içeren mektuplardan değerlendirilmiştir. IB programı seçmeden önce mutlaka Veritas IB Danışmanlıktan bilgi ve tavsiye alın.
Yurt Dışındaki Universiteler değerlendirmelerde öncelik sıralamaları;
Yapılan Etkinlik Yüksek Orta Düşük
SAT veya  ACT veya TSA veya TESTAS v.b.
( Yetenek Bazlı bir sınav olmalı)
X    
Akademik Program AP- IB - Abitur -Maturite
x    
Referanslar
( Öğretmenlerden, staj veya Proje yaptığı yerlerden)
  x  
Başvuru ve Başvuru Belgeleri ( Düşük yazdık diye önemsiz olarak düşünmeyin başvuru yoksa sizi değerlendirmeye almazlar. Belki de en önemli aşama)     x

Yukarıda hazırladığımız tablo en iyi üniversiteler için gerekli olan sıralamasıdır.  IB en önemli tercih kriteridir.  Fakat her IB programıda öğrencinin seçtiği üniversite programı ile uygun olmalıdır. Örneğin Hukuk isteyen bir öğrencinin HL math almasına gerek yoktur.
IB programı seçimlerinde mutlaka VERİTAS ile görüşün.
 
Ataşehir - Etiler - Fenerbahçe ofislerimiz ile hizmetinizdeyiz. Eğer bizden uzakta iseniz SKYPE derslerimiz ile birlikteyiz..

Veritas IB   Kurs Ücretlerimiz

Deneme Başlanğıc Tercih Edilen Kesin Çözüm
1 Derrs  3 Ders 10 Ders 15 Ders
1. saat 6 Saat 20 Saat 30 Saat
Ücretsiz  700 TL  3100 TL 4000 TL
Tüm dersler için ücret iadesi mevcuttur. ( Yukarıdaki ücretler başlanğıç fiyatlarımızdır.  Dersten derse öğretmenlerin examiner olmasına göre değişir. )
Veritas IB Dersleri Alan Öğrencilerimiz

YORUMLAR SORULARINIZ ve YANITLAR

Comments

Write A Comment

 
 
 
 
 
Contact Information

 

     

Veritas, YEDAB Üyesi Bir Kuruluştur
Join our mailing list

Please enter your details

Newsletter: Name Email :